Co je realistka


Každý z nás  vnímá realitu jinak. Zvykli jsme si dělit lidi na pesimisty, kteří vidí všechno černě a optimisty, kteří si zase na všem černém najdou aspoň růžovou tečku. Snílci si kolem nás krouží ve svých vlastních světech a je většinou hodně těžké přesvědčit je o reálném pohledu na věc.

Kdo je vlastně realista… Jaké to je být  v jeho v blízkosti… Může nás vůbec něčím obohatit?

Realista je člověk, který rozpoznává růžové tečky, ale černou pojmenuje černou. A také je to ten, který snílky drží maličko při zemi, aby nemuseli hlídat každý svůj krok.

Jsem realista, vidím svět takový jaký je. Není špatný a není jen růžový. Miluju létání a přesto chci všechny informace než se odlepím od země. Jsem realista v normálním životě, který nám přináší stále nové věci k řešení. A není tomu jinak ani ve světě realit – světě mé profese, kam se snažím své zkušenosti přenést.

Každý člověk zhruba dvakrát za život kupuje či prodává nějakou nemovitost.

Jednou chci prodat, protože je nás najednou v rodině víc a máme málo místa, v jiném případě jsme zestárli a prostoru kolem nás je najednou moc. A je tady problém. Mám si vše potřebné zařídit sám? Takové řešení se přirozeně nabízí... Je tolik možností jak inzerovat nemovitost. Nebo si vyberu prodej prostřednictvím realitní kanceláře? Ale co ty recenze a hrůzostrašné příběhy, tolik se toho povídá… Co když mě oberou, nebo…

Přesto je velmi příjemné mít vedle sebe někoho, kdo poradí, pomůže, ušetří Vám čas a Vaši energii. Odstraní milion telefonátů za den a přesto nepřijdete o žádného reálného zájemce. Je zkrátka dobré čerpat podporu a rady někoho, komu věříte. A výhra je, pokud jsou tyto sympatie vzájemné.

Zkusme spolu vstoupit do nové éry prodeje realit. Mám osobní zkušenost, že to jde i bez strachu, nerváků, pocitu, že jsem něčí rukojmí, v klidu, rychle a ke spokojenosti všech účastníků. Zkuste mě. Jsem realistka, pracuji pro Vás. A i když se ráda dívám na modrou oblohu, nohama stojím na zemi.


Věra Tesařová
makléřka a realistka